poniedziałek, 21 marca 2016

Pierwszy dzień wiosny i przygotowania do świąt

Postanowione, tegoroczne Święta Wielkanocne organizujemy my, w naszym mieszkaniu. Trochę się stresuję, ale jednocześnie czuję lekką ekscytację, ponieważ będzie to pierwsza tego typu impreza, gdzie to ja będę musiała pełnić rolę gospodyni. Planowana ilość gości: 9 osób, w tym dwoje dzieci. Będą moi rodzice i brat, oraz moja przyszła teściowa i szwagierka. Do tej pory udawało nam się Święta spędzać w roli gości, ale postanowiliśmy, że trzeba w końcu stanąć na wysokości zadania i odwdzięczyć się za te wszystkie lata. 
Dla mnie najbardziej szalone było to, że decyzja została podjęta w moment i to dokładnie tydzień przed Wielkanocą. Chcę, żeby wszystko wypadło jak najlepiej, żeby nasi rodzice widzieli, że świetnie dajemy sobie radę w dorosłym życiu i mogli być z nas dumni.
Wstępne listy zakupowe już opracowane. Zastanawiam się jeszcze nad potrawami, poza tymi tradycyjnymi, czy nie będzie za mało/za dużo. Mieszkanie też już świątecznie wysprzątane. 

Korzystając z chwili wolnego czasu przygotowałam dzisiaj pierwsze dekoracje Wielkanocno - Wiosenne. Te kolory chyba najbardziej kojarzą mi się z wiosną. Uwielbiam ten czas! 


Bukiet z pisanek:


 Hiacynty ;-) ten pierwszy już nie mógł się doczekać i wyprzedził resztę! To są te same, które wstawiałam kilka dni temu. Rosną w szalonym tempie!


 Kompozycja z rzeczy, które zostały mi z zeszłego roku:


Pierwszy dzień wiosny całkiem przyjemny. Zwłaszcza, że teraz będzie robiło się już tylko coraz piękniej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podoba Ci się mój blog? Zostaw po sobie komentarz ;-)